İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geyik Koşuları 2015 bu haftasonu başlıyor

Geyik Koşuları, Macera Akademisi/MCRRacesetter tarafından 2011 yılında başlatılan ve 2013’ten bu yana ASICS sponsorluğunda düzenlenen  patika koşu organizasyonu.

2015’in ilk Geyik Koşusu, 15 Şubat Pazar günü Belgrad Ormanı’nda, her zamanki parkurda gerçekleştirilecek. Bu yarış ile organizasyon 5 yılını ve 10. yarışını kutlayacak. Her seviyede koşucuya uygun 4, 14 ve 28 kilometreden oluşan parkurlar yer alıyor. 10. yarış rekor ilgi çekiyor: Bambi’lerle beraber toplam 900’den fazla kayıt alınmış durumda.

DC kare bannerSadece yetişkinler değil çocuklar da koşuyor: Bambi Koşuları

Yaşları 4 ila 12 arasında değişen çocukların kazanma ya da kaybetme stresi olmadan doğada aileleri ile birlikte spor yapmanın keyfini yaşaması için Geyik Koşuları ile birlikte Bambi Koşuları da düzenleniyor.

Tohum Otizm ve Koruncuk Vakfı Yararına Koşmak

Geyik Koşuları kademeli kayıt ücreti politikası ile koşucuları erken kayıt yapmaya özendirirken, STK’lar ile işbirliği yaparak geç kayıt yapanların fark ücretinin tamamını kamu yararına çalışan vakıflara aktarıyor. Uygulama ile son dakika Kayıtlar kapandıktan sonra ise önceden basılmış sınırlı sayıda göğüs numarası 28km ve 4km için Koruncuk Vakfı’na,14km ve Bambi Koşuları için Tohum Otizm Vakfı’na yapılacak 25TL bağış ile 11 Şubat 2015 tarihine kadar alınabiliyor. Fiyat artışından bütçesi etkilenmesin isteyenler erken kayıt olurken, son dakikacılar STK’lar için önemli fonlar topluyorlar. 2013 ve 2014 yıllarındaki organizasyonlarda Koruncuk Vakfı’na 11.049 TL kaynak aktarmış ve detaylarını açıklamış.

Geyik Koşuları, 2015 yılında 3 ayaklı bir seri olarak planlanıyor. Diğer yarışlar 18 Ekim ve 13 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Ayrıntılı bilgi için Geyik Koşuları’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yorum

  1. Serkan Baybuga Serkan Baybuga 11/02/2015

    Geyik koşularıyla ilgili paylaşımların altına bir yerlere koşturmaca podcast lerdeki geyik koşularının olduğu bölümlerin liklerini ekleseniz süepr olmaz mı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir