Kiplagat kendi rekorunu kırdı

Kiplagat Barcelona 2014Daha dün Mary Keitany’nin RAK’taki sonucu ile ilgili haberi yayınlamıştık. Orada yarı maraton en iyi derecelerinden söz ederken geçerli rekorun sahibinin Florence Kiplagat olduğunu ve rekorun 1:05:12 olduğunu yazmıştık. Bugün Kiplagat, geçen sene rekoru kırdığı organizasyonun 2015 yarışında, Barcelona’da 1:05:09 koşarak en iyi dereceyi biraz daha yukarı taşıdı. 10 km’yi geçen seneki yarışından 8 saniye daha iyi olarak 31:01 sürede geçmesine karşın sonuç derecesini 3 saniye iyileştirebildi ve genel sıralamada 12. oldu.

Aynı yarışta Tadesse Abraham 1:00:42 ile birinci olurken en iyi ikinci kadın 1:14:06 ile İrlandalı Elizabeth Lee oldu. Bu yarı maratonlar yaklaşan Londra Maratonu’nda çekişmenin beklenenden fazla olacağını gösteriyor.

Kaynak 1
Kaynak 2

Mert Derman

Yazar hakkında: Mert Derman

Ankara'da yaşıyor ve 2008'den beri koşuyor. Uzun mesafe koşu ve triatlon antrenmanları yapıp bu yarışlara katılıyor. Teknolojiye meraklı, işi de o konuda. Ilgaz Kuruyazıcı ile birlikte "koşturmaca podcast"ini kaydediyor ve her hafta yayınlıyor. Kişisel blogu http://ritimblog.com adresinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir