İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Koşu Gazetesi Anketleri

Bildiğiniz gibi Koşu Gazetesi’nde bazı anketler yayınlıyoruz. Birkaç hafta önce uzun süredir yayında olan anketi sonlandırıp yerine yeni bir anket yayınlamıştık. Artık sık sık bu anketleri yenilemeyi ve koşan takipçilerimizin yaklaşımlarını, eğilimlerini anlamaya, paylaşmaya çalışacağız. Uzun zamandır yayında olan son anketin sonuçlarını sizlerle paylaşarak başlamak istiyoruz. Anketin sorusu “En sevdiğiniz antrenman türü hangisi?” idi. Toplamda 852 kişi ankete cevap vermiş. Aşağıda sonuçların küçük bir analizini görebilirsiniz.

anket sonuçları
En sevdiğiniz antrenman türü hangisi?

Görünen o ki okuyucularımızın oldukça fazla bir kısmı uzun koşuları seviyor. 852 kişinin neredeyse yarısının tercihi uzun koşulardan yana. Ardından gelen antrenman türü ise şaşırtıcı; interval. İnterval antrenmanları oldukça zorlayıcı olsalar da demek ki koşuculara hissettirdikleri oldukça pozitifmiş. Genelde interval antrenmanlarına başlamak ve sürdürmek biraz mental dayanıklılık ister ama belirli bir aşamayı geçtikten sonra zorlayıcı da olsa oldukça keyif vericidir. Sanırız bu nedenlerle ikinci sırada bu antrenman türü var. Bir sonraki tercih ise tempo antrenmanları olmuş. Uzun ve yavaş koşuları sevsek de hızlandığımız zaman hissettiklerimiz de ayrıca keyif veriyor demek ki. Progressive, toparlanma ve fartlek antrenmanları ise en az sevilen türler olmuşlar.

Yeni anketimiz ise soldaki sütunda göreceğiniz gibi “Koşmayan arkadaşlarınız koşmanız hakkında ne düşünüyor?”. Bu konu koşucular arasında sık sık sohbetlerde ortaya çıkar. Bakalım okuyucuların cevapları nasıl olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir