İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ITRA ilk genel kurulunu yapacak

ITRA_MEMBER_1ITRA (International Trail Running Association / Uluslar arası Patika Koşuları Birliği) 22 Mart 2015’te ilk genel kurulunu yapacak. Paris’te, Marriott Rive Gauche Hotel & Conference Center adresindeki toplantı bütün üye organizatör ve koşuculara açık.

Türkiye’den ITRA’ya üye 4 organizasyon bulunmakta. Argeus, Argos, Macera Akademisi – MCR Racesetter ve Unlimited Academy. MCR Racesetter’dan Caner Odabaşoğlu ulusal delege olarak diğer üyeler tarafından Mart başında seçildi. Genel kurula Türkiye’den katılacağını bildiğimiz isimler Caner Odabaşoğlu ve Sertan Girgin.

2012 Eylül’de Courmayour’deki arama toplantısıyla temelleri atılan ITRA, Patika koşularının ayrı bir atletizm disiplini olarak olarak tanınmasını istiyor. Fransa’da 2014 yılında organize edilen yaklaşık 8000 koşu yarışının 1200’den fazlası trail (patika) türünde. IAAF’ın talebiye ITRA patika koşularının tanımı üzerinde çalışan bir komite kurdu ve Ağustos 2015’te Beijing’de yapılacak IAAF (International Association of Athletics Federations) genel kurulunda IAAF Kurallarının 252. maddesinde patika koşularını detaylı tanımlamayı planlıyor. Böylece IAAF, ITRA ve uzun yarışlar için IAU, beraberce patika koşularının ana çizgilerini belirleyecekler.

Koşucular, elit koşucular, organizatörler, kulüp ve birlikler, markalar ITRA’ya üye olabiliyorlar. Patika yarışları akreditasyonu ve koşucu değerlendirme sistemi ITRA’nın öne çıkan iki etkinlik alanı. www.i-tra.org adresinden birlik ve faaliyetleri detaylı incelenebilir.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir