11. Tarsus Yarı Maratonu Koşuldu

Tarsus Yarı Maratonu

Fotoğraf kaynağı: Yarışın resmi sitesi

Geçtiğimiz hafta sonu, 29 Mart pazar günü 11. Tarsus Yarı Maratonu koşuldu. Yarışın başlangıç çizgisinde 890 erkek (816 yerli, 74 yabancı), 142 kadın (106 yerli, 36 yabancı) koşucu yer aldı. 799 erkek, 124 kadın koşucu yarışı tamamladı. Hızlı elit atletlerin de start aldığı yarışta parkurun bir bölümünde sert rüzgar ve yarışın ikinci yarısında yüksek hava sıcaklığı nedeniyle beklenen parkur rekoru gelmedi. Yarışın kazananları erkeklerde de kadınlarda da Kenyalılar oldu. Erkeklerde Evans Kiplagat 1:02:12 ile ipi göğüsleyen isim olurken Evans Kipkoech Korir 1:02:15 ile ikinci Amos Kiprutu ise 1:03:02 ile üçüncü oldu. Purity Jebichii Changwony 1:11:34 ile finish çizgisini ilk geçen kadın olurken, Kipchumba Maurine Jelagat 1:15:14 ile ikinci, Nilay Ersun ise 1:15:25 ile üçüncü oldu. (Tüm sonuçlar)

Belediye bandosu ve folklor ekiplerinin oyunları ile renkli bir makarna partisine de ev sahipliği yapan Tarsus organizasyonu her sene olduğu gibi koşuculara keyifli bir hafta sonu ve hızlı bir yarış yaşattı. Kadınlarda ve erkeklerde ilk 10’a giren koşuculara para ödülünün de verildiği yarışın startı sırasında konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz Mersin Maratonu’nun 20 Eylül’de koşulacağı bilgisini verdi.

Mert Derman

Yazar hakkında: Mert Derman

Ankara'da yaşıyor ve 2008'den beri koşuyor. Uzun mesafe koşu ve triatlon antrenmanları yapıp bu yarışlara katılıyor. Teknolojiye meraklı, işi de o konuda. Ilgaz Kuruyazıcı ile birlikte "koşturmaca podcast"ini kaydediyor ve her hafta yayınlıyor. Kişisel blogu http://ritimblog.com adresinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir