İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Su torbası için ipuçları

bladderÖzellikle arazide ve patikalarda uzun koşular yapıyorsanız bir su taşıma sisteminiz olmalı. Su torbaları uzun mesafe koşanlar arasında en çok kullanılanlar arasında. İşte bu konuda işinize yarayabilecek iki ipucu.

Birincisi torbanın temizliği ile ilgili. Su torbanızı en son ne zaman temizlediniz? Özellikle koşulardan sonra torbanın içinde az da olsa su kalıyorsa bu kısa zamanda torbanın içinde bir tortu tabakası meydana getirebilir. Aşağıda pratik bir temizleme işlemi ile ilgili güzel bir video bulabilirsiniz. (şahsen ben çamaşır suyu alternatifini biraz fazla ve potansiyel olarak zararlı buluyorum, bulaşık deterjanı ile temizlemek bence yeterli olacaktır).

 

İkincisi ise biraz daha farklı bir ipucu. Su torbası ile koşarken sizi ve yanınızda koşanları zaman zaman rahatsız eden o  su sesini eminim biliyorsunuzdur. Deneyimli koşucular bunun çok pratik bir çaresi olduğunu bilir ama ilk defa su torbası kullanmaya başlayanlar için aşağıdaki video oldukça faydalı. Tek yapmanız gereken suyu doldurduktan sonra torbayı ters çevirip içindeki havayı çekmek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir